Navi akadeemia

Millal

25. jaan. 2024    
12:00 - 17:00

Kus

Navi Seltsimaja
Navi seltsimaja, Navi küla
Navi Külaselts koostöös Tartu Maailmaülikooliga kutsub teid 25. jaanuaril 2024 toimuvale seminarile Navi Akadeemias, et ühiselt  käsitleda üksildust ühiskonnas. Akadeemia fookuses on küsimus: “Üksildus väheneva ja vananeva rahvastikuga ühiskonnas – kuidas tõhusalt reageerida?”
Navi Akadeemia peaesinejad on Tartu Ülikooli sotsiaalse innovatsiooni teadur Dagmar Narusson ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit koos Tartu Ülikooli eetikakeskuse teaduri Mari-Liisa Parderiga. Loenguosad Navi Akadeemia seminaril vahelduvad arutelude ja töötubadega. Narusson käsitleb üksildusele reageerimist kogukondlikus võtmes. Harro-Loit räägib üksildusest töökohal ja organisatsioonides ning Parder täiendab seda aruteluga eluliste juhtumite ja võimalike reageerimisvõimaluste üle.
Akadeemia lõpeb paneeldiskussiooniga, milles osalevad SA Võrumaa Arenduskeskuse suunajuht, pereterapeut Küllike Hein, Võru HUUBi tegevjuht Emil Aništšenko ja Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi. Navi Akadeemia päeva modereerib ajakirjanik ja suhtekorraldaja Daniel Vaarik.

Sellisele teemapüstitusele andis ühe tõugetest Levila artikkel “Võitlus üksildusega“. Navi Akadeemia eelsündmustena toimusid temaatilised vestlusgrupid nii suvises lastelaagris kui ka sügisesel külaseltsi seminaril. Nii kaardistati, mida lapsed ja noored ning ka keskealised ja vanemad kohalikud inimesed sellest teemast arvavad.

Ootame üksilduse teemal arutlema nii  Võru maakonna ja Lõuna-Eesti huvilisi kui ka külalisi kaugemalt. Seminari kokkuvõtetega soovime anda piirkonna omavalitsustele ja arendusasutustele tegutsemismõtteid  edaspidiseks.

Navi Akadeemiat korraldavad Navi Külaselts ja Tartu Ülikooli eetikakeskus Tartu Maailmaülikooli projekti raames. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel.

Registreeru sündmusele siin: https://forms.gle/KzJiqWafJJLGzjdX9

Täpsem info: Ülle Tillmann (navikylaselts@gmail.com)